Itä-Suomen lohipilkkicup 2005-06

SIVUJA PÄIVITETTY VIIMEKSI 16.10.2006 KLO 12.40

 



Osakilpailut

2005

su 18.12. 10.00-14.00 Lokinlampi Nurmes
ma 26.12. 10.00-14.00 Musta Outokumpu

2006

pe 6.1. 10.00-14.00 Valkealampi Ahveninen
su 22.1. 10.00-14.00 Mustanlampi Heinävesi
su 5.2. 10.00-14.00 Kirkkolahti Liperi
su 12.2. 10.00-14.00 Kunnaslampi Kunnasniemi
la 11.3. 10.00-14.00 Palokki Heinävesi
su 19.3. 10.00-14.00 Iso-Karhu Juuka
su 26.3. 10.00-14.00 Kirkkolahti Liperi

 

Yhteyshenkilöt:

Lokinlampi Virpi Siivola 050 320 6146
Musta Markku Karvinen 040 558 4559
Valkealampi Matti Saastamoinen 040 569 5029
Mustanlampi Eero Luostarinen 040 304 0183
Kirkkolahti ja cup Kari Kuikka 044 341 9002
Kunnaslampi Väinö Kettunen 044 336 7905
Palokki Vilho Pykäläinen 040 593 1444
Iso-Karhu Marja Hiltunen 050 336 5922

 

SARJAT cupissa: MIEHET, NAISET ja NUORET ALLE 18 v. (1988 ja myöhemmin syntyneet)

Osanottomaksu: miehet ja naiset 20 €, nuoret alle 18 v. 10 €

Vapojen lukumäärä: Kirkkolahti yksi, muissa kaksi

Osanottajien kesken arvotaan Magellan GPS

Suurimman kalan osakilpailuissa saaneelle VALU-GRILLIN SAVUSTUSLAATIKKO

SUURIN KALA:

3,458 kg SEPPO KORHONEN, NURMES, 18.12.2005 YLÄ-LOKINLAMPI

 


MUITA LOHIPILKKISIVUJA:

PASI TUOMAINEN http://kotisivu.dnainternet.net/pasituo/lohipilkki/



WANHAN WUODEN LOHIPILKKI 31.12.2005 LIPERI

Osanottajia oli 95, joista kalaa sai 27, yhteensä 51,5kg. Vettä satoi koko kisan ajan,

lämmintä +1 astetta

TULOKSET:

1. Kimmo Konttinen Liperi 4010
2. Ari Otronen Joensuu 3660
3. Janne Lavikainen Joensuu 3610
4. Armi Leppänen Kiihtelysvaara 3460
5. Raine Nissinen Outokumpu 3175
6. Kari Peiponen Joensuu 3085
7. Henri Simonen Liperi 2860
8. Pekka Karttunen Joensuu 2645
9. Mika Kinnunen Liperi 2035
10. Pasi Hiltunen Joensuu 1735
11. Terho Immonen Uimaharju 1635
  Rauno Korhonen Joensuu 1635
13. Jarmo Valtonen Heinävesi 1610
14. Ilkka Kinnunen Liperi 1550
15. Kati Piiroinen Kiihtelysvaara 1515
16. Erkki Tanskanen Joensuu 1500
17. Marja Hiltunen Juuka 1230
18. Mika Sahlman Polvijärvi 1190
19. Tuomas Korhonen Joensuu 1155
20. Sirpa Eskelinen Liperi 1145
  Raimo Arola Joensuu 1145
22. Pentti Kiiskinen Liperi 1110
23. Timo Oksman Liperi 1100
24. Ari Itkonen Heinävesi 1050
25. Ritva Rouvinen Joensuu 945
26. Toni Halonen Uimaharju 900
27. Kirsi Kosonen Liperi 845

 


PM-LOHIPILKKI 19.3. ISO-KARHU, JUUKA

Naiset

1. Annikki Nissinen LUK 2109
2. Kati Piiroinen LUK 1131
3. Marja Hiltunen PiPi 965

 

Miehet

1. Erkki Tanskanen Lukko 4040
2. Teppo Luukkonen NKM 2561
3. Martti Pölönen EKM 2393
4. Esko Kittilä PiPi 2003
5. Mika Sahlman HKK 1477
6. Jari Kuparinen LUK 1292
7. Ari Miettinen LUK 1257
8. Kari Kuikka LUK 1089
9. Jani Varis LUK 1029
10. Teuvo Hiltunen PiPi 776

 

Joukkueet

1. Lukko   4040
  Erkki Tanskanen 4040  
  Risto Tirkkonen    
  Esko Niemeläinen    

 

2. PiPi III   2779
  Esko Kittilä 2003  
  Teuvo Hiltunen 776  
  Vesa Ovaskainen    

 

3. NKM   2561
  Teppo Luukkonen 2561  
  Seppo Korhonen    
  Ossi Riikonen    

 

4. LUK II   2321
  Jari Kuparinen 1292  
  Jani Varis 1029  
  Pekka Karttunen    

 

5. LUK VII   2109
  Annikki Nissinen 2109  
  Sirpa Eskelinen    
  Jouko Riikonen    

 

6. HKK II   1477
  Mika Sahlman 1477  
  Jukka Nevalainen    
  Jari Mononen    

 

7. LUK VIII   1257
  Ari Miettinen 1257  
  Aarne Kettunen    
  Atso Ikonen    

 

8. LUK III   1131
  Kati Piiroinen 1131  
  Reija Ikonen    
  Marita Lavikainen    

 

9. LUK IV   1089
  Kari Kuikka 1089  
  Kari Tuomi    
  Kimmo Konttinen    

 

10. PiPi I   965
  Marja Hiltunen 965  
  Anja Tanskanen    
  Lauri Tanskanen    

 

 


LUK:N SEURANMESTARUUSLOHIPILKKI 9.4. KIRKKOLAHTI

Osanottajia puolipilvisessä säässä oli n. 50, joista kalaa sai 22, yhteensä 60,1 kg. Kisattiin kahdella vavalla 3 tuntia.

Nuoret

1. Henri Simonen 3235
2. Antti Lavikainen 1395
3. Mika Kinnunen 685

Naiset

1. Sirpa Eskelinen 2830
2. Kirsi Lehikoinen 2050

Miehet

1. Jukka Behm 7190
2. Jari Kuparinen 4870
3. Pekka Karttunen 4815
4. Juha Kosonen 4615
5. Kari Kuikka 4230
6. Veikko Malinen 3655
7. Tero Pekkala 3175
8. Raimo Arola 2875
9. Mauri Särkkä 2255
10. Heikki Siltanen 2245
11. Kari Peiponen 2105
12. Jani Varis 1970
13. Petri Asikainen 1360
14. Hannu Laine 1320
15. Ari Miettinen 1300
16. Jouko Riikonen 1100
17. Janne Utriainen 865

Joukkueet

1. TYHJÄN NYKIJÄT   11655
  Jari Kuparinen 4870  
  Pekka Karttunen 4815  
  Jani Varis 1970  

 

2. MAPE   8635
  Veikko Malinen 3655  
  Raimo Arola 2875  
  Kari Peiponen 2105  

 

3. TYHJÄN PYYTÄJÄT   8510
  Jukka Behm 7190  
  Hannu Laine 1320  
  Esa Behm    

 

4. KOSSU JA MUUT TYTÖT   7445
  Juha Kosonen 4615  
  Sirpa Eskelinen 2830  
  Reija Ikonen    

 

5. NYHTÄJÄT   4230
  Kari Kuikka 4230  
  Kari Tuomi    
  Kimmo Konttinen    

 

6. NUORUKAISET   3235
  Henri Simonen 3235  
  Miro Hakkarainen    
  Joni kurki    

 

7. SAAMATTOMAT   2495
  Antti Lavikainen 1395  
  Jouko Riikonen 1100  
  Ari Otronen    

 

8. VOITTAJAT   2225
  Petri Asikainen 1360  
  Janne Utriainen 865  
  Ismo Arvelainen    

 

9. TRULLIT   2050
  Kirsi Lehikoinen 2050  
  Kirsi Sarola    
  Kari Leskinen    

 

10. SUURSAALISTAJAT   685
  Mika Kinnunen 685  
  Ilkka Kinnunen    
  Juhani Ilola    

 


LASTEN LOHIPILKKI 9.4. KIRKKOLAHTI, LIPERI

Osanottajia puolipilvisessä säässä oli 18, joista kalaa sai 12, yhteensä 42,9 kg. Kisattiin yhdellä vavalla 1,5 tuntia.

 

1. Joonas Kinnunen LUK 7820
2. Mika Kinnunen LUK 6690
3. Henri Simonen LUK 5440
4. Liisa Rouhiainen LUK 4470
5. Jussi Kosonen LUK 3570
6. Tatu Anttilainen LUK 3480
7. Mikko Arola LUK 3440
8. Veera Konttinen LUK 2955
9. Joni Kurki LUK 1525
10. Elli Rouhiainen LUK 1355
11. Riku Surakka Liperi 1325
12. Eetu Pulkkinen Joensuu 875

 


TANDEM-KOTISEUTU-PILKKI 15.4. KIRKKOLAHTI, LIPERI

Pikkukalaa 2 h ja lohikalaa 2 h. Osanottajia reilu 60.

Nuoret

1. Antti Lavikainen LUK 495/ 4250 4745
2. Mika Kinnunen LUK 455/ 1765 2220
3. Henri Simonen LUK 355/ 1475 1830
4. Lauri Henkkelä LUK 170/ 1550 1720
5. Janne Taskinen LUK 580/ 940 1520
6. Jesse Kolehmainen Liperi 30/ 1385 1415
7. Rico-Petteri Mutanen LUK 105/ 1295 1400
8. Heikki Harinen   1000/ - 1000
9. Jani Kurki LUK 305/ - 305
10. Riku Surakka Liperi 225/ - 225
11. Jerry Äijö Liperi 200/ - 200
12. Iiris Hyvärinen LUK 150/ - 150
13. Lari Ratilainen Liperi 40/ - 40

Naiset

1. Sirpa Eskelinen LUK 135/ 2500 2635
2. Saila Tarkkonen RKK 190/ 2110 2300
3. Seija Vänskä LUK 440/ 1545 1985
4. Sinikka Leskinen LUK 820/ 1105 1925
5. Kirsi Lehikoinen LUK 245/ 1345 1590
6. Anja Tanskanen PP 1330/ - 1330
7. Tuula Siltanen LUK 1255/ - 1255
8. Marita Lavikainen LUK 1200/ - 1200
9. Hilkka Soikkeli LUK 980/ - 980
10. Ritva Rouvinen LUK 765/ - 765
11. Ljugov Särkkä LUK 700/ - 700
12. Aura Leskinen LUK 695/ - 695
13. Marja Hiltunen PP 600/ - 600
14. Annikki Nissinen LUK 590/ - 590
15. Kati Piiroinen LUK 265/ - 265
16. Riitta Sarola LUK 260/ - 260

Miehet

1. Erkki Tanskanen LUK 2560/ 3345 5905
2. Jari Kuparinen LUK 1170/ 3625 4795
3. Jani Varis LUK 1285/ 3980 4265
4. Kari Tuomi LUK 175/ 3670 3845
5. Reino Soikkeli LUK 1015/ 2680 3695
6. Ismo Arvelainen LUK 735/ 2570 3305
7. Jukka Kontkanen LUK 930/ 2165 3095
8. Hannu Laine LUK - / 3010 3010
9. Seppo Lappalainen LUK 960/ 1355 2315
10. Jouni Tanskanen LUK 770/ 1530 2300
11. Heikki Siltanen LUK 1020/ 1225 2245
12. Veikko Malinen LUK 1015/ 1045 2060
13. Jarkko Timoskainen Joensuu 415/ 1540 1955
14. Matti Mononen OKY 1700/ - 1700
15. Kimmo Konttinen LUK 175/ 1145 1320
16. Esko Kariola LUK 145/ 1025 1170
17. Markku Halonen KKP 1165/ - 1165
18. Juhani Leskinen Ahonkylä 1085/ - 1085
19. Lauri Tanskanen PP 1025/ - 1025
20. Ari Harinen RKK 1020/ - 1020
21. Marko Mustonen LUK 775/ - 775
22. Kari Kuikka LUK 555/ - 555
23. Pekka Karttunen LUK 545/ - 545
24. Alpo Matilainen Eno 515/ - 515
25. Antti Matilainen Eno 460/ - 460
26. Juhani Ilola LUK 375/ - 375
27. Timo Karhu LUK 330/ - 330
28. Mauri Särkkä LUK 145/ - 145
29. Arno Hirvonen Liperi 125/ - 125
30. Timo Ratilainen Liperi 90/ - 90
30. Timo Hyttinen Helsinki 90/ - 90
32. Pentti Kiiskinen LUK 25/ - 25

 

KUNNASLAMPI, KUNNASNIEMI

 

 

OSAKILPAILUJEN TULOKSET JA PISTEET

 

CUP 1/9 LOKINLAMPI

OSANOTTAJIA OLI 103, JOISTA KALAA SAI 56, YHTEENSÄ 140,9 KG. PILVISESSÄ SÄÄSSÄ OLI PAKKASTA 7 ASTETTA.

 

LOKINLAMPI, NURMES, Nuoret

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 ANTTI TUOVINEN HEINÄVESI 2,083 695
2 ANTTI LAVIKAINEN JOENSUU 0,913 305
Kiloja yhteensä 2,996 kg

 

LOKINLAMPI, NURMES, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 PIA PIITULAINEN VALTIMO 4,262 248
2 PÄIVI TANSKANEN OUTOKUMPU 3,152 183
3 RITVA ROUVINEN JOENSUU 2,975 173
4 SIRPA ESKELINEN LIPERI 2,353 137
5 LEA JÄPPINEN SUONENJOKI 2,053 119
6 REIJA IKONEN KONTIOLAHTI 1,463 85
7 RITVA PIETIKÄINEN IISALMI 0,942 55
Kiloja yhteensä 17,200 kg

 

LOKINLAMPI, NURMES, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 TEPPO LUUKKONEN NURMES 10,435 86
2 OLLI SORMUNEN VALTIMO 8,880 74
3 JANI VARIS JOENSUU 8,190 68
4 SEPPO KORHONEN NURMES 5,720 47
5 KARI PEIPONEN JOENSUU 4,404 36
6 TERO TUPPURAINEN SIILINJÄRVI 4,340 36
7 ERKKI TANSKANEN JOENSUU 4,252 35
8 KYÖSTI KAUPPINEN IISALMI 4,204 35
9 MIKA HIRVONEN HAMMASLAHTI 3,912 32
10 PEKKA KARTTUNEN JOENSUU 3,762 31
11 EERO TANSKANEN OUTOKUMPU 3,441 29
12 JOUKO RYTKÖNEN IISALMI 3,352 28
13 RAIMO AROLA JOENSUU 3,272 27
14 LAURI LAITINEN MAANINKA 3,242 27
15 RAUNO KORHONEN JOENSUU 2,906 24
16 TERHO IMMONEN UIMAHARJU 2,623 22
17 HANNU LAINE LIPERI 2,458 20
18 MIKA SAHLMAN POLVIJÄRVI 2,352 19
19 ILKKA HARTIKAINEN IISALMI 2,213 18
20 TIMO RÄSÄNEN JOENSUU 2,027 17
21 TOMI PALVIAINEN ENO 2,005 17
22 JARI KUPARINEN KONTIOLAHTI 2,002 17
23 PEKKA KOVERO OUTOKUMPU 1,650 14
24 JUKKA SIRVIÖ OUTOKUMPU 1,621 13
25 MATTI TUONONEN JUUKA 1,589 13
26 VEIKKO JUSLIN HEINÄVESI 1,572 13
27 REIJO LAITINEN MAANINKA 1,412 12
28 JUKKA HARTIKAINEN POLVIJÄRVI 1,402 12
29 KARI KOKKONEN JUUKA 1,361 11
30 ATSO IKONEN LIPERI 1,331 11
31 PETRI KASANEN HEINÄVESI 1,264 10
32 ANSSI SYKKÖ HAMMASLAHTI 1,260 10
33 KALEVI MUSTONEN NURMES 1,258 10
34 AARNE KETTUNEN LIPERI 1,247 10
35 TIMO HASSINEN UIMAHARJU 1,231 10
36 JONI KUNINGAS POLVIJÄRVI 1,216 10
37 MARKKU ESKELINEN MAANINKA 1,167 10
38 PEKKA VÄYRYNEN JUUKA 1,118 9
39 ARI MIKKONEN JOENSUU 1,109 9
40 KARI KUIKKA LIPERI 1,108 9
41 AKI TUOVINEN HEINÄVESI 1,097 9
42 KARI VENÄLÄINEN HEINÄVESI 1,021 8
43 TEUVO HILTUNEN JUUKA 1,019 8
44 ARVO KUITTINEN NURMES 1,011 8
45 MATTI MIETTINEN KAAVI 0,998 8
46 ANTTI MATILAINEN ENO 0,859 7
47 LAURI TANSKANEN JUUKA 0,785 7
Kiloja yhteensä 120,698 kg

 

 

CUP 2/9 MUSTA

OSANOTTAJIA OLI 118, JOISTA KALAA SAI VAIN 29, YHTEENSÄ 48,4 KG. PILVISESSÄ SÄÄSSÄ OLI PAKKASTA KESKIMÄÄRIN 15 ASTETTA. NUORET EIVÄT SAANEET YHTÄÄN KALAA.

 

MUSTA, OUTOKUMPU, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 PÄIVI TANSKANEN OUTOKUMPU 1,380 1000
Kiloja yhteensä 1,380 kg

 

MUSTA, OUTOKUMPU, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 TOMI PALVIAINEN ENO 3,390 72
2 KYÖSTI KAUPPINEN IISALMI 3,130 67
3 ARI HARINEN JOROINEN 2,775 59
4 TEPPO LUUKKONEN NURMES 2,720 58
5 MARKO HIRVONEN OUTOKUMPU 2,620 56
6 TIMO HODJU OUTOKUMPU 2,220 47
7 PAULI MIETTINEN IISALMI 2,190 47
8 TERO KUOSMANEN OUTOKUMPU 1,965 42
9 AARNE KETTUNEN LIPERI 1,850 39
10 KARI PEIPONEN JOENSUU 1,840 39
11 TEIJO NATUNEN HEINÄVESI 1,795 38
12 EERO LUOSTARINEN HEINÄVESI 1,580 34
12 KARI VENÄLÄINEN HEINÄVESI 1,580 34
14 PEKKA KOVERO OUTOKUMPU 1,500 32
15 JUHO HUTTUNEN OUTOKUMPU 1,480 31
16 ANTTO KONTKANEN OUTOKUMPU 1,365 29
17 REIJO LAITINEN MAANINKA 1,290 27
18 MARKKU ESKELINEN MAANINKA 1,260 27
19 MARKO HEIKURA VALTIMO 1,255 27
20 TERO TUPPURAINEN SIILINJÄRVI 1,245 26
21 PASI SORMUNEN JOENSUU 1,180 25
22 KARI TUOMI LIPERI 1,150 24
23 PETRI ASIKAINEN JOENSUU 1,080 23
24 TERJE PESSI VARKAUS 1,055 22
25 MARTTI LAPPALAINEN IISALMI 1,025 22
26 RAIMO AROLA JOENSUU 1,000 21
27 JUHANI ILOLA KITEE 0,915 19
28 JANNE UTRIAINEN JOENSUU 0,570 12
Kiloja yhteensä 47,025 kg

 

 

 

CUP 3/9 VALKEALAMPI

OSANOTTAJIA OLI 131, JOISTA KALAA SAI 15, YHTEENSÄ 21,4 KG. PILVISESSÄ SÄÄSSÄ OLI PAKKASTA YKSI ASTETTA. NUORET JÄIVÄT ILMAN SAALISTA.

 

VALKEALAMPI, AHVENINEN, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 MARJA HILTUNEN JUUKA 1,598 301
2 REIJA IKONEN KONTIOLAHTI 1,442 271
3 KAISU INGET SAVONRANTA 1,432 269
4 PÄIVI TANSKANEN OUTOKUMPU 0,842 158
Kiloja yhteensä 5,314 kg

 

VALKEALAMPI, AHVENINEN, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 MARKKU ESKELINEN MAANINKA 2,634 164
2 JARI KUPARINEN KONTIOLAHTI 1,927 120
3 TERHO IMMONEN UIMAHARJU 1,693 105
4 PEKKA ESKELINEN SONKAJÄRVI 1,595 99
5 MARTTI PÖLÖNEN UIMAHARJU 1,392 87
6 RAUNO KORHONEN JOENSUU 1,221 76
7 PETRI ASIKAINEN JOENSUU 1,214 76
8 YRJÖ RYHÄNEN JUUKA 1,209 75
9 MIKA PUHAKKA RIISTAVESI 1,123 70
10 PASI HILTUNEN JOENSUU 1,045 65
11 TERJE PESSI VARKAUS 1,018 63
Kiloja yhteensä 16,071 kg

 

 

CUP 4/9 MUSTANLAMPI

OSANOTTAJIA OLI 47, JOISTA KALAA SAI 12, YHTEENSÄ 23,8 KG. AURINKOISESSA SÄÄSSÄ OLI PAKKASTA KISAN ALUSSA 35 JA LOPUSSA 30 ASTETTA. KISAILTIIN KOLME TUNTIA. NUORET JÄIVÄT ILMAN SAALISTA.

 

MUSTANLAMPI, HEINÄVESI, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 SIRPA ESKELINEN LIPERI 2,655 1000
Kiloja yhteensä 2,655 kg

 

MUSTANLAMPI, HEINÄVESI, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 JARI KUPARINEN KONTIOLAHTI 4,085 193
2 PEKKA ESKELINEN SONKAJÄRVI 3,720 175
3 KIMMO KONTTINEN LIPERI 2,685 127
4 PETRI ASIKAINEN JOENSUU 1,940 92
5 KYÖSTI KAUPPINEN IISALMI 1,480 70
6 JOUNI PUUJOKI HEINÄVESI 1,470 69
7 MARTTI PÖLÖNEN UIMAHARJU 1,330 63
8 ARI OTRONEN JOENSUU 1,190 56
9 HANNU KONTKANEN OUTOKUMPU 1,140 54
10 KARI KUIKKA LIPERI 1,085 51
11 TEPPO LUUKKONEN NURMES 1,075 51
Kiloja yhteensä 21,200 kg

 

CUP 5/9 KIRKKOLAHTI

OSANOTTAJIA OLI 80, JOISTA KALAA SAI 22, YHTEENSÄ 43,2 KG. AURINKOISESSA SÄÄSSÄ OLI PAKKASTA KISAN ALUSSA 25 JA LOPUSSA 20 ASTETTA.

 

KIRKKOLAHTI, LIPERI, Nuoret

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 HENRI SIMONEN LIPERI 2,025 1000
Kiloja yhteensä 2,025 kg

 

KIRKKOLAHTI, LIPERI, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 PIA PIITULAINEN VALTIMO 4,110 479
2 KAISU INGET SAVONRANTA 1,605 187
3 MARJA HILTUNEN JUUKA 1,460 170
4 SIRPA ESKELINEN LIPERI 1,410 164
Kiloja yhteensä 8,585 kg

 

KIRKKOLAHTI, LIPERI, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 KIMMO KONTTINEN LIPERI 4,510 138
2 PEKKA ESKELINEN SONKAJÄRVI 2,955 91
3 JARI KUPARINEN KONTIOLAHTI 2,950 90
4 ALPO MATILAINEN ENO 2,775 85
5 PETRI KASANEN HEINÄVESI 2,565 79
6 RAUNO KORHONEN JOENSUU 2,195 67
7 MARKO HEIKURA VALTIMO 2,165 66
8 TERO KUOSMANEN OUTOKUMPU 2,060 63
9 ARI HARINEN JOROINEN 1,605 49
10 PENTTI KIISKINEN LIPERI 1,465 45
11 TEIJO NATUNEN HEINÄVESI 1,360 42
12 REIJO LAITINEN MAANINKA 1,350 41
13 VEIKKO MALINEN JOENSUU 1,245 38
14 KYÖSTI KAUPPINEN IISALMI 1,195 37
15 RISTO TIRKKONEN JOENSUU 1,020 31
16 MARKO MUSTONEN JOENSUU 0,845 26
17 JUHA KOSONEN LIPERI 0,365 11
Kiloja yhteensä 32,625 kg

 

 

CUP 6/9 KUNNASLAMPI

OSANOTTAJIA OLI 91, JOISTA KALAA SAI 27, YHTEENSÄ 43,8 KG. AURINKOISESSA SÄÄSSÄ OLI PAKKASTA KISAN ALUSSA 23 JA LOPUSSA 15 ASTETTA.

 

KUNNASLAMPI, KUNNASNIEMI, Nuoret

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 HENRI SIMONEN LIPERI 2,510 1000
Kiloja yhteensä 2,510 kg

 

KUNNASLAMPI, KUNNASNIEMI, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 MARITA LAVIKAINEN JOENSUU 2,775 617
2 SIRPA ESKELINEN LIPERI 1,090 242
3 MARJA HILTUNEN JUUKA 0,630 140
Kiloja yhteensä 4,495 kg

 

KUNNASLAMPI, KUNNASNIEMI, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 RAIMO AROLA JOENSUU 4,410 120
2 KARI PEIPONEN JOENSUU 4,355 118
3 TEPPO LUUKKONEN NURMES 2,650 72
4 MIKA TURUNEN ENO 1,835 50
5 SEPPO KORHONEN NURMES 1,560 42
6 PEKKA KARTTUNEN JOENSUU 1,520 41
7 KARI KUIKKA LIPERI 1,440 39
8 LAURI TANSKANEN JUUKA 1,430 39
9 YRJÖ RYHÄNEN JUUKA 1,350 37
10 RAIMO HUKKA IMATRA 1,285 35
11 AARNE KETTUNEN LIPERI 1,285 35
12 KIMMO KONTTINEN LIPERI 1,265 34
13 JANI VARIS JOENSUU 1,250 34
14 JARI MONONEN POLVIJÄRVI 1,235 34
15 AKI PIIRONEN IISALMI 1,225 33
16 KYÖSTI KAUPPINEN IISALMI 1,200 33
17 RAUNO KORHONEN JOENSUU 1,165 32
18 JUHA RYYNÄNEN POLVIJÄRVI 1,160 31
19 TOMI PALVIAINEN ENO 1,150 31
20 ERKKI TANSKANEN JOENSUU 1,135 31
21 PAULI MIETTINEN IISALMI 1,130 31
22 ARI OTRONEN JOENSUU 1,125 31
23 EERO TANSKANEN OUTOKUMPU 0,690 19
Kiloja yhteensä 36,850 kg

 

 

CUP 7/9 PALOKKI

OSANOTTAJIA OLI 146, JOISTA KALAA SAI 31, YHTEENSÄ 57,6 KG. SÄÄ OLI PILVINEN JA HEIKOSSA LUMISATEESSA OLI PAKKASTA KISAN ALUSSA 18 JA LOPUSSA 10 ASTETTA.

 

PALOKKI, HEINÄVESI, Nuoret

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 ANSSI LARIKKA MAANINKA 1,860 578
2 MIKA KINNUNEN LIPERI 1,360 422
Kiloja yhteensä 3,220 kg

PALOKKI, HEINÄVESI, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 ANITA ESKELINEN MAANINKA 3,450 612
2 KIRSI PELLINEN KUOPIO 1,440 255
3 RITVA ROUVINEN JOENSUU 0,750 133
Kiloja yhteensä 5,640 kg

 

PALOKKI, HEINÄVESI, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 JARI KUPARINEN KONTIOLAHTI 4,470 92
2 PERTTI VAITTINEN HEINÄVESI 3,240 66
3 TIMO OKSMAN LIPERI 3,220 66
4 HANNU PIIROINEN OUTOKUMPU 3,150 65
5 ISMO ARVELAINEN JOENSUU 3,120 64
6 AKI TUOVINEN HEINÄVESI 2,300 47
7 SEPPO PÖLLÄNEN ? 2,210 45
8 MIKA PUHAKKA RIISTAVESI 2,200 45
9 HANNU LAINE LIPERI 1,950 40
10 KYÖSTI KAUPPINEN IISALMI 1,710 35
11 AARNE KETTUNEN LIPERI 1,690 35
12 RAIMO SUHONEN VARKAUS 1,650 34
13 EERO KRÖGER ? 1,630 33
14 KEIJO RÄSÄNEN ? 1,610 33
15 TEIJO NATUNEN HEINÄVESI 1,520 31
16 JUHANI LESKINEN LIPERI 1,500 31
17 KIMMO KONTTINEN LIPERI 1,330 27
18 JUHANI ILOLA KITEE 1,320 27
19 HANNU KONTKANEN OUTOKUMPU 1,300 27
20 RAUNO KORHONEN JOENSUU 1,300 27
21 KIMMO PAKARINEN VEHMERSALMI 1,270 26
22 RISTO TIRKKONEN JOENSUU 1,220 25
23 PEKKA ESKELINEN SONKAJÄRVI 1,200 25
24 KARI TUOMI LIPERI 0,950 19
25 PEKKA KARTTUNEN JOENSUU 0,890 18
26 TERO KUOSMANEN OUTOKUMPU 0,820 17
Kiloja yhteensä 48,770 kg

 

 

CUP 8/9 ISO-KARHU

OSANOTTAJIA OLI 90, JOISTA KALAA SAI 24, YHTEENSÄ 35,6 KG. SÄÄ OLI PILVINEN JA KOVASSA LUMISATEESSA OLI PAKKASTA 5 ASTETTA.

 

ISO-KARHU, JUUKA, Nuoret

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 MARJA KOULIKOVA JOENSUU 1,286 554
2 ANSSI LARIKKA MAANINKA 1,036 446
Kiloja yhteensä 2,322 kg

ISO-KARHU, JUUKA, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 ANNIKKI NISSINEN LIPERI 2,109 502
2 KATI PIIROINEN KIIHTELYSVAARA 1,131 269
3 MARJA HILTUNEN JUUKA 0,965 229
Kiloja yhteensä 4,205 kg

 

ISO-KARHU, JUUKA, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 ERKKI TANSKANEN JOENSUU 4,040 139
2 TEPPO LUUKKONEN NURMES 2,561 88
3 MARTTI PÖLÖNEN UIMAHARJU 2,393 82
4 ESKO KITTILÄ JUUKA 2,003 69
5 REIJO LAITINEN MAANINKA 1,709 59
6 TENHO RISSANEN MAANINKA 1,528 52
7 MIKA SAHLMAN POLVIJÄRVI 1,477 51
8 KYÖSTI KAUPPINEN IISALMI 1,466 50
9 HANNU KONTKANEN OUTOKUMPU 1,430 49
10 JARI KUPARINEN KONTIOLAHTI 1,292 44
11 ARI MIETTINEN KONTIOLAHTI 1,257 43
12 RAIMO HUKKA IMATRA 1,120 38
13 KARI KUIKKA LIPERI 1,089 37
14 TERO KUOSMANEN OUTOKUMPU 1,053 36
15 JANI VARIS JOENSUU 1,029 35
16 LAURI LAITINEN MAANINKA 1,026 35
17 JANNE LEPPÄNEN IMATRA 0,950 33
18 AKI TUOVINEN HEINÄVESI 0,906 31
19 TEUVO HILTUNEN JUUKA 0,776 27
Kiloja yhteensä 29,105 kg

 

 

CUP 9/9 KIRKKOLAHTI

OSANOTTAJIA OLI 112, JOISTA KALAA SAI 37, YHTEENSÄ 84,4 KG. AURINKOISESSA SÄÄSSÄ OLI PAKKASTA MUUTAMA ASTE. SAMALLA VIETETTIIN KK:N 50 V. PÄIVIÄ.

 

KIRKKOLAHTI, LIPERI, Nuoret

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 HENRI SIMONEN LIPERI 2,905 318
2 JUHO RIIKONEN OUTOKUMPU 2,575 282
3 ANTTI LAVIKAINEN JOENSUU 1,405 154
4 JANNE ÄIJÖ LIPERI 1,175 128
5 ANTTI TUOVINEN HEINÄVESI 1,085 119
Kiloja yhteensä 9,145 kg

 

KIRKKOLAHTI, LIPERI, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 MARJA HILTUNEN JUUKA 3,795 239
2 HELI MÄÄTTÄ LAPPEENRANTA 3,105 196
3 HELGA KAUPPINEN IISALMI 2,615 165
4 HILKKA SOIKKELI LIPERI 2,595 164
5 SEIJA VÄNSKÄ LIPERI 2,410 152
6 MIIA NAUMANEN OUTOKUMPU 1,330 84
Kiloja yhteensä 15,850 kg

 

KIRKKOLAHTI, LIPERI, miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Kg Pisteitä
1 ARI OTRONEN JOENSUU 7,470 126
2 REIJO LAITINEN MAANINKA 4,050 68
3 MARKKU MÄÄTTÄ KONTIOLAHTI 3,720 63
4 JUHANI LESKINEN LIPERI 3,540 60
5 RAUNO KORHONEN JOENSUU 3,225 54
6 HANNU VIREÄ PERTTELI 2,920 49
7 ALPO MATILAINEN ENO 2,785 47
8 PEKKA ESKELINEN SONKAJÄRVI 2,785 47
9 MATTI TIIHONEN MAANINKA 2,650 45
10 TERHO IMMONEN UIMAHARJU 2,555 43
11 TEPPO LUUKKONEN NURMES 2,525 42
12 MARKO HEIKURA VALTIMO 2,240 38
13 RAIMO AROLA JOENSUU 2,195 37
14 TERO TUPPURAINEN SIILINJÄRVI 1,830 31
15 LAURI LAITINEN MAANINKA 1,625 27
16 JARI PAKARINEN HEINÄVESI 1,535 26
17 JANNE UTRIAINEN LIPERI 1,465 25
18 JARI LAATIKAINEN OUTOKUMPU 1,420 24
19 PEKKA KARTTUNEN JOENSUU 1,415 24
20 KARI KOKKONEN JUUKA 1,340 23
21 ANTTI MATILAINEN ENO 1,280 22
22 JARI KUPARINEN KONTIOLAHTI 1,255 21
23 HANNU KONTKANEN OUTOKUMPU 1,235 21
24 LAURI TANSKANEN JUUKA 1,105 19
25 TEIJO NATUNEN HEINÄVESI 0,935 16
26 MIKA PÖYHÖNEN KONTIOLAHTI 0,315 5
Kiloja yhteensä 59,415 kg

 

 

CUPIN LOPPUPISTEET 9/9

 

Anssi Larikka (vas.) ja Henri Simonen. Antti Tuovinen karkasi kuvasta.

 

CUP, Nuoret

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Pisteitä
1 HENRI SIMONEN LIPERI 2318
2 ANSSI LARIKKA MAANINKA 1024
3 ANTTI TUOVINEN HEINÄVESI 814
4 MARJA KOULIKOVA JOENSUU 554
5 ANTTI LAVIKAINEN JOENSUU 459
6 MIKA KINNUNEN LIPERI 422
7 JUHO RIIKONEN OUTOKUMPU 282
8 JANNE ÄIJÖ LIPERI 128
Kiloja yhteensä 22,218 kg

 

 

Vasemmalta Päivi Tanskanen, Sirpa Eskelinen ja Marja Hiltunen.

 

CUP, Naiset

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Pisteitä
1 SIRPA ESKELINEN LIPERI 1543
2 PÄIVI TANSKANEN OUTOKUMPU 1341
3 MARJA HILTUNEN JUUKA 1079
4 PIA PIITULAINEN VALTIMO 727
5 MARITA LAVIKAINEN JOENSUU 617
6 ANITA ESKELINEN MAANINKA 612
7 ANNIKKI NISSINEN LIPERI 502
8 KAISU INGET SAVONRANTA 456
9 REIJA IKONEN KONTIOLAHTI 356
10 RITVA ROUVINEN JOENSUU 306
11 KATI PIIROINEN KIIHTELYSVAARA 269
12 KIRSI PELLINEN KUOPIO 255
13 HELI MÄÄTTÄ LAPPEENRANTA 196
14 HELGA KAUPPINEN IISALMI 165
15 HILKKA SOIKKELI LIPERI 164
16 SEIJA VÄNSKÄ LIPERI 152
17 LEA JÄPPINEN SUONENJOKI 119
18 MIIA NAUMANEN OUTOKUMPU 84
19 RITVA PIETIKÄINEN IISALMI 55
Kiloja yhteensä 65,324 kg

 

Vasemmalta Pekka Eskelinen, Jari Kuparinen ja Teppo Luukkonen.

 

CUP, Miehet

Sija Etunimi Sukunimi Paikkakunta Pisteitä
1 JARI KUPARINEN KONTIOLAHTI 577
2 PEKKA ESKELINEN SONKAJÄRVI 437
3 TEPPO LUUKKONEN NURMES 397
4 KYÖSTI KAUPPINEN IISALMI 327
5 KIMMO KONTTINEN LIPERI 326
6 RAUNO KORHONEN JOENSUU 280
7 MARTTI PÖLÖNEN UIMAHARJU 232
8 ARI OTRONEN JOENSUU 213
9 REIJO LAITINEN MAANINKA 207
10 RAIMO AROLA JOENSUU 205
10 ERKKI TANSKANEN JOENSUU 205
12 MARKKU ESKELINEN MAANINKA 201
13 KARI PEIPONEN JOENSUU 193
14 PETRI ASIKAINEN JOENSUU 191
15 TERHO IMMONEN UIMAHARJU 170
16 TERO KUOSMANEN OUTOKUMPU 158
17 HANNU KONTKANEN OUTOKUMPU 151
18 JANI VARIS JOENSUU 137
19 KARI KUIKKA LIPERI 136
20 ALPO MATILAINEN ENO 132
21 MARKO HEIKURA VALTIMO 131
22 TEIJO NATUNEN HEINÄVESI 127
23 TOMI PALVIAINEN ENO 120
24 AARNE KETTUNEN LIPERI 119
25 MIKA PUHAKKA RIISTAVESI 115
26 PEKKA KARTTUNEN JOENSUU 114
27 YRJÖ RYHÄNEN JUUKA 112
28 ARI HARINEN JOROINEN 108
29 TERO TUPPURAINEN SIILINJÄRVI 93
30 JUHANI LESKINEN LIPERI 91
31 LAURI LAITINEN MAANINKA 89
32 SEPPO KORHONEN NURMES 89
33 PETRI KASANEN HEINÄVESI 89
34 AKI TUOVINEN HEINÄVESI 87
35 TERJE PESSI VARKAUS 85
36 PAULI MIETTINEN IISALMI 78
37 OLLI SORMUNEN VALTIMO 74
38 RAIMO HUKKA IMATRA 73
39 MIKA SAHLMAN POLVIJÄRVI 70
40 JOUNI PUUJOKI HEINÄVESI 69
41 ESKO KITTILÄ JUUKA 69
42 TIMO OKSMAN LIPERI 66
43 PERTTI VAITTINEN HEINÄVESI 66
44 PASI HILTUNEN JOENSUU 65
45 HANNU PIIROINEN OUTOKUMPU 65
46 LAURI TANSKANEN JUUKA 65
47 ISMO ARVELAINEN JOENSUU 64
48 MARKKU MÄÄTTÄ KONTIOLAHTI 63
49 HANNU LAINE LIPERI 60
50 MARKO HIRVONEN OUTOKUMPU 56
51 RISTO TIRKKONEN JOENSUU 56
52 TENHO RISSANEN MAANINKA 52
53 MIKA TURUNEN ENO 50
54 HANNU VIREÄ PERTTELI 49
55 EERO TANSKANEN OUTOKUMPU 48
56 TIMO HODJU OUTOKUMPU 47
57 PEKKA KOVERO OUTOKUMPU 46
58 JUHANI ILOLA KITEE 46
59 MATTI TIIHONEN MAANINKA 45
60 SEPPO PÖLLÄNEN ? 45
61 PENTTI KIISKINEN LIPERI 45
62 KARI TUOMI LIPERI 43
63 ARI MIETTINEN KONTIOLAHTI 43
64 KARI VENÄLÄINEN HEINÄVESI 42
65 VEIKKO MALINEN JOENSUU 38
66 JANNE UTRIAINEN LIPERI 37
67 TEUVO HILTUNEN JUUKA 35
68 RAIMO SUHONEN VARKAUS 34
69 JARI MONONEN POLVIJÄRVI 34
70 EERO LUOSTARINEN HEINÄVESI 34
71 KARI KOKKONEN JUUKA 34
72 JANNE LEPPÄNEN IMATRA 33
73 KEIJO RÄSÄNEN ? 33
74 EERO KRÖGER ? 33
75 AKI PIIRONEN IISALMI 33
76 MIKA HIRVONEN HAMMASLAHTI 32
77 JUHO HUTTUNEN OUTOKUMPU 31
78 JUHA RYYNÄNEN POLVIJÄRVI 31
79 ANTTI MATILAINEN ENO 29
80 ANTTO KONTKANEN OUTOKUMPU 29
81 JOUKO RYTKÖNEN IISALMI 28
82 JARI PAKARINEN HEINÄVESI 26
83 MARKO MUSTONEN JOENSUU 26
84 KIMMO PAKARINEN VEHMERSALMI 26
85 PASI SORMUNEN JOENSUU 25
86 JARI LAATIKAINEN OUTOKUMPU 24
87 MARTTI LAPPALAINEN IISALMI 22
88 ILKKA HARTIKAINEN IISALMI 18
89 TIMO RÄSÄNEN JOENSUU 17
90 JUKKA SIRVIÖ OUTOKUMPU 13
91 MATTI TUONONEN JUUKA 13
92 VEIKKO JUSLIN HEINÄVESI 13
93 JUKKA HARTIKAINEN POLVIJÄRVI 12
94 ATSO IKONEN LIPERI 11
95 JUHA KOSONEN LIPERI 11
96 KALEVI MUSTONEN NURMES 10
97 TIMO HASSINEN UIMAHARJU 10
98 ANSSI SYKKÖ HAMMASLAHTI 10
99 JONI KUNINGAS POLVIJÄRVI 10
100 ARI MIKKONEN JOENSUU 9
101 PEKKA VÄYRYNEN JUUKA 9
102 MATTI MIETTINEN KAAVI 8
103 ARVO KUITTINEN NURMES 8
104 MIKA PÖYHÖNEN KONTIOLAHTI 5
Kiloja yhteensä 411,759 kg